تاریخ امروز: چهارشنبه، ۲۶ جوزا/خرداد ۰۰

شکایت باشنده‌گان اله‌سای کاپیسا از بسته‌شدن جادۀ عمومی از سوی نیروهای ارتش

Kapisa OkOk
پربیننده‌ترین‌ها

نیروهای ارتش در ولایت کاپیسا برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی و حملات طالبان، جادۀ عمومی ولسوالی اله‌سای با مرکز این ولایت را به روی ترافیک بسته‌اند.

اله‌سای از ولسوالی‌های نا آرام و دور افتادۀ ولایت کاپیسا است که گروه طالبان در بیشتر بخش‌های این ولسوالی حضور دارند. برای رسیدن به این ولسوالی باید از ولسوالی تگاب که نسبت به اله‌سای ناامن‌تر است، گذشت.

باشنده‌گان اله‌سای ولایت کاپیسا می‌گویند، نیروهای امنیتی از چند روز به این‌سو جادۀ عمومی این ولسوالی را به روی رفت‌وآمد مردم عام بسته‌اند.

به گفتۀ آنان این جادۀ بدیل از سوی طالبان ماین‌گذاری‌شده که در گذشته موترهای حامل غیرنظامیان هنگامِ عبور از این راه با ماین‌های کنار جاده‌یی برخورد کرده و تلفات زیادی بر جا گذاشته است.

حمیدالله و سیف‌الله، دو تن از باشنده‌گان ولسوالی اله‌سای به سلام‌وطندار می‌گویند، پس از بسته‌شدن این جاده از سوی نیروهای امنیتی، مردم از یک جادۀ خامه و دشوارگذر، رفت‌وآمد می‌کنند.

به گفتۀ آنان این جادۀ بدیل از سوی طالبان ماین‌گذاری‌شده که در گذشته موترهای حامل غیرنظامیان هنگامِ عبور از این راه با ماین‌های کنار جاده‌یی برخورد کرده و تلفات زیادی بر جا گذاشته است.

باشنده‌گان این ولسوالی می‌گویند، پس از بسته‌شدن این جاده برای انتقال مواد اولیه، بیماران و جنازۀ عزیزان‌شان با مشکل روبه‌رو شده‌اند.

آنان با انتقاد از حکومت محلی ولایت کاپیسا و دولت مرکزی می‌گویند، وقتی‌که برای شهروندان کشور نمی‌توانند سهولت ایجاد کنند، مشکل هم ایجاد نکنند.

مسئولان محلی ولایت کاپیسا از تلاش‌ها برای بازگشایی جادۀ عمومی ولسوالی اله‌سای سخن می‌گویند.

قیس قادری، سخنگوی والی کاپیسا می‌گوید، هیچ‌کسی اجازه ندارد جادۀ عمومی را به روی رفت‌و‌آمد مردم عام ببندد و والی این ولایت به نهادهای مسئول هدایت داده است تا برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی، راه‌های بدیلی را جستجو کنند.

اما محمدهارون یوسف‌زی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۱ سیلاب به سلام‌وطندار می‌گوید، جادۀ عمومی ولسوالی اله‌سای بر بنیاد فیصلۀ شورای نظامی این ولسوالی برای جلوگیری از تهدیدات امنیتی و حملات طالبان به گونۀ موقتی از سوی نیروهای امنیتی بسته شده است.

آقای یوسف‌زی، به باشنده‌گان اله‌سای اطمینان می‌دهد که این مشکل حل خواهد شد.

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید:

فیسبوک

توییتر

تلگرام